Доторкнулися до унікального

Представники Глухівського агротехнічного інституту імені С.А. Ковпака СНАУ відвідали бібліотеку ГНПУ імені О. Довженка. Екскурсію присвятили 205-й річниці від дня народження українського поета та художника Тараса Шевченка.

Студенти 11АІ групи, викладач-словесник Ганна Мелута, бібліограф Світлана Грудина, бібліотекарі Ганна Костюченко та Тетяна Хандій дізналися багато цікавого про появу «Кобзаря». Зокрема, історію його виходу, походження назви, причину написання «яришкою» – мовою, в якій українські слова записувалися російськими літерами. Крім цього, представники ГАТІ СНАУ почули, що фактичне перше видання «Кобзаря» налічувало лише 100 примірників, однак воно не пройшло цензуру, а наступне – виправлене, перше «офіційне» вийшло накладом у 1000 примірників. Поза увагою не залишилося й раритетне «Пересопницьке Євангеліє». Студенти були вражені тим, що змогли доторкнутися до унікального.