«Ми не повинні копіювати іноземну систему навчання й переносити до України, але маємо скористатися закордонним досвідом і змінитися на своєму рівні» – Литвиненко А.В.

Директор Глухівського агротехінституту Анатолій Васильович Литвиненко взяв участь у міжнародному тренінгу для керівників українських коледжів «Підвищення ефективності діяльності коледжів через призму вдосконалення якості освіти».

Захід проводився за сприяння Міністерства освіти і науки України, Державного департаменту США, Посольства США в Україні та інших. Учасниками стали 24 коледжі. З них 2 аграрних, в тому числі й ГАТІ СНАУ.

У перший день тренінгу розглядали тему реформ в освітньому процесі. Директор Департаменту вищої освіти МОН України Олег Шаров розповів про сучасний стан та концепцію розвитку коледжів країни в національній системі освіти. Віце-президент із питань прав студентства Ден Родкін і віце-президент з економічного розвитку коледжу Санта-Фе, Флорида Даг Джонс ознайомили учасників із моделями управління коледжами США, джерелами їх фінансування, співпрацею з підприємствами та іншим. Вілма Еліза Фуентес, асистент віце-президента з академічних питань коледжу Санта-Фе, у Skype-презентації представила директорам порівняльний аналіз коледжів України та США.

Другий день тренінгу присвятили проблемі забезпечення якості освіти. Директор ДП «Український центр міжнародної освіти» Олена Шаповалова висвітлила проблему стану інтернаціоналізації української профосвіти. Також мова йшла про організацію роботи зі студентами, що мають особливі освітні потреби.

Третього дня обговорювали питання діяльності студентськго самоврядуання та забезпечення академічної доброчесності в Україні та США. Після підбиття підсумків директори отримали сертифікати та пакети інформаційних матеріалів.

Анатолій Литвиненко підсумував участь у семінарі: «Поїздка до Полтави стала не тільки цікавою, а й корисною. Є над чим подумати, що обговорити з колегами. Вважаю, що ми не повинні копіювати іноземну систему навчання й переносити до України, але маємо скористатися закордонним досвідом і змінитися на своєму рівні».