Мова – ДНК нації

У Глухівському агротехнічному фаховому коледжі СНАУ пройшли перші етапи мовно-літературних конкурсів.

У XХІІІ Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика серед студентів ІІ-ІІІ курсів із результатом 29 балів перше місце розділили Тетяна Кохан (викладач Світлана Зайнуліна) та Гліб Осьмаков (викладач Олеся Шумара), на третьому місці опинилася Ангеліна Афоніна (викладач Оксана Вілкова) – 25 балів.

Серед першокурсників кращою визнали роботу Альбіни Нікітченко (викладач Світлана Зайнуліна) – 27 б.; друге місце посіла Таміла Гавриченко (викладач Олеся Шумара) – 26,5 б.; третьою стала - Юлія Суровицька (викладач Світлана Зайнуліна) – 24 б.

Цього року конкурс проходив у форматі онлайн-офлайн. Студенти, не дивлячись на перешкоди, змогли продемонструвати свої знання на високому рівні. Приємно знати, що й наші першокурсники добре володіють лексикою, вдало тлумачать фразеологізми та грамотно корегують тексти, – зазначила голова циклової комісії гуманітарних дисциплін Ганна Мелута.

Також здобувачі освіти ГАФК СНАУ взяли участь і в ХІІІ Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Традиційно студенти мали написати твір, використовуючи зазначені в завданні конструкції. Цьогоріч, окрім віртуальної екскурсії музеєм з репродукціями картин Тараса Шевченка, учасники згадали в деталях і біографію Кобзаря.

Так, серед ІІ-ІІІ курсів першу сходинку посів Гліб Осьмаков (викладач Олеся Шумара); другу – Тетяна Кохан (викладач Світлана Зайнуліна).

Студенти нового набору також не пасли задніх. Серед них першість розділили Таміла Гавриченко (викладач Олеся Шумара) та Валерія Подгорна (викладач Світлана Зайнуліна); ІІ місце – Юлія Суровицька (викладач Світлана Зайнуліна); ІІІ місце – Антон Павлов (викладач Оксана Вілкова).