English German Ukrainian

Дуальна освіта очима лідерів аграрної освіти

20 травня методист ВСП «Глухівський агротехнічний фаховий коледж СНАУ» Олександр Гладушка та студент 31ПЕ групи Олександр Рубан стали учасниками дискусійної панелі, що проходила в рамках ХХІІ зльоту лідерів аграрної освіти.

Під час виступу Олександр Федорович розповів про дуальну форму здобуття освіти з досвіду ГАФК СНАУ, її переваги порівняно з традиційною системою. Зокрема, він говорив про конкурентоздатність студентів, швидку адаптацію до вимог ринку праці, інновації в навчальному процесі, альтернативні форми практичної підготовки тощо. Звернув увагу на алгоритм навчання за дуальною формою: формування бази студентів, відбір підприємців-партнерів, укладання тристоронніх договорів, призначення координатора від вишу, коригування індивідуального плану студента, а також моніторинг, дистанційний супровід та оцінювання здобувачів освіти, які навчаються на робочих місцях.

Третьокурсник-електрик Олександр Рубан поділився враженнями від здобуття освіти за дуальною формою на базі ТОВ «Глобинський свинокомплекс», працюючи помічником техніка-електрика. До обов’язків юнака входило обслуговування електродвигунів вентиляторів та апаратів, перевірка готовності вентиляційної системи, монтаж освітлення тощо.

Інші учасники дискусійної панелі також розповідали про досвід впровадження дуальної освіти у вишах, де працюють і навчаються.