ВСП «Глухівський агротехнічний фаховий коледж СНАУ» запрошує учнів 9-х та 11-х класів, а також випускників професійної (професійно-технічної) освіти на підготовчі курси для вступу на навчання. Телефони для довідок: 068-481-75-51. Viber: 095-707-46-68.

За результатами конкурсу на кращий вебсайт серед закладів фахової передвищої освіти «EDUCATION WEBSITE 2024» наш сайт став переможцем у номінації «Кращий інтуїтивний дизайн».

Перспективні інноваційні методи у вирощуванні плодово-ягідних культур

Підприємиця Ірина Барзо провела гостьову лекцію для студентів 21АГ та 31АГ груп і викладачів відділення агроінженерії.

Пані Ірина розповіла про діяльність ПП «Ягідна сторона життя», яке успішно працює в Київській області. Маючи в оренді 12 га землі, тут вирощують ягідні й овочеві культури, мають окремі ділянки під інфраструктуру та для сівозміни.

Гостя підкреслила, що, починаючи власну справу, в першу чергу, треба думати про ринки збуту й навела три власні напрями: оптові покупці основних ринків, фермерські магазини, реалізація кінцевому споживачу напряму з онлайн-бронюванням. Також поділилася лайфхаком, який дозволяє підприємству мати дохід від реалізації ягід і овочів круглий рік: заморожування залишків продукції.

Серед іншого здобувачі освіти дізналися про запроваджені ПП «Ягідна сторона життя» смарт-технології та інноваційні інструменти, які дозволили більш раціонально використовувати воду (економія 20%), добрива й ЗЗР (економія 30%). Зокрема, лекторка продемонструвала відео роботи суничного електромобіля, який підвищив ефективність праці на 30%.

Також пані Ірина розповіла про реалізацію пілотного проєкту «Школа агроскаутингу» для студентів і продемонструвала, як на підприємстві впроваджують агротуризм для найменших – екскурсії, під час яких діти можуть на власні очі побачити, як ростуть ягоди й овочі, спробувати зібрати врожай.

Сучасні можливості здобувати додаткову освіту – безмежні, – звернулася до майбутніх агрономів Ірина Барзо. – Шукайте себе вже зараз; обирайте сферу, яка передусім цікавить, щоб після випуску вже не витрачати час на це. Навчайтеся додатково, проходьте курси, набирайтеся досвіду в практиків. І обов’язково проявляйте ініціативу – це цінують у всіх галузях. Подумайте, що власне ви можете зробити, щоб наша країна процвітала; щоб вона вистояла в нинішні складні часи. Бажаю вам знайти себе. Починайте щось робити вже зараз.

Насамкінець пані Ірина запросила студентів і викладачів на екскурсію до підприємства, щоб отримати ще більше досвіду успішного бізнесу на рідній землі.