Такі знання рятують життя

У ГАФК СНАУ розпочали серію тренінгів із домедичної допомоги й основ тактичної медицини, які проводить фельдшер коледжу Катерина Сердюк.

Нещодавно Катерина Леонідівна брала участь у практичному восьмигодинному семінарі-тренінгу "Особливості надання домедичної допомоги в умовах бойових дій". Отриманими знаннями фахівець поділилась і з працівниками коледжу.

Так, на прикладі різних ситуацій фельдшер розказала та показала, як зупинити кровотечу за допомогою турнікету, джгута, тампонади та тугої пов'язки. Крім цього, ознайомила присутніх з основними принципами серцево-легеневої реанімації. Також звернула увагу на те, як треба поводити себе з постраждалим.

Кожен учасник тренінгу спробував повторити те, що показувала пані Катерина.

Зважаючи на воєнний стан у країні, варто бути готовими й морально, й фізично до будь-яких ситуацій. На жаль, сьогодні невідомо, що й куди прилетить, де, кому і яку саме доведеться надавати допомогу. Такі знання рятують людям життя, – зазначила фельдшер.