Цифрова трансформація аграрного бізнесу

Викладачі Глухівського агротехнічного інституту імені С.А. Ковпака продовжують ознайомлюватися з питанням діджиталізації в сільському господарстві.

Під час онлайн-семінару «Введення в діджиталізацію» мова йшла про рівні підприємств, що знаходяться навколо коледжів та про історію розвитку сільського господарства загалом, починаючи від рівня 1.0 (впровадження парових двигунів і перехід із тяглових тварин на трактори) до 4.0 (Smart Farming через мережу машин і даних). Також говорили про виклики, що стоять перед сучасними фермерськими господарствами.

Німецький професор доктор Рольф Кухенбух наголосив на необхідності виваженої діджиталізації: не сліпа комп’ютеризація виробництва, а чітке прорахування її вигідності.

Крім цього, педагоги дискутували щодо важливості й актуальності діджиталізації для науки, політики та сільського господарства; які плюси чи мінуси принесе вона до цих сфер життя. До того ж учасники заходу наводили джерела інформації в контексті сільського господарства.