ВСП «Глухівський агротехнічний фаховий коледж СНАУ» запрошує учнів 9-х та 11-х класів, а також випускників професійної (професійно-технічної) освіти на підготовчі курси для вступу на навчання. Телефони для довідок: 068-481-75-51. Viber: 095-707-46-68.

За результатами конкурсу на кращий вебсайт серед закладів фахової передвищої освіти «EDUCATION WEBSITE 2024» наш сайт став переможцем у номінації «Кращий інтуїтивний дизайн».

Реальні кейси – від професіоналів

Студенти Глухівського агротехнічного фахового коледжу СНАУ долучилися до серії гостьових онлайн-лекцій від фахівців компанії MAKOSH.

У перший день зустрічі агроном Тарас Ящук коротко ознайомив здобувачів освіти з діяльністю компанії MAKOSH – імпортера та дистриб’ютора мінеральних добрив і добрив для живлення по листу на ринку України.

Основою заняття стала тема: «Аудит ґрунту від «MAKOSH» – як позбавитись страху, що з'їдає прибуток». Зокрема йшлося про те, які існують підходи до побудови системи живлення та проблеми агрохімічного обстеження ґрунтів, а також чому аграрії бояться проводити аналізи своїх полів. Крім цього, спікер говорив про метод сітки відбору проб у порівнянні зі знімком яскравості/текстури ґрунту, об’єднання зон і використання карт NDVI для побудови карт відбору; методи визначення фосфору в ґрунті залежно від pH.

До того ж Тарас Олександрович розповів про основні етапи аудиту ґрунту: планування та відбір зразків, лабораторні дослідження, аналіз результатів, розробку рекомендацій, розрахунок економічної ефективності добрив. Лектор ознайомив слухачів і з лабораторіями, з якими співпрацює компанія, продемонструвавши інтерпретацію агрохімічного аналізу від SAT Lab та A&Lgreatlakes Laboratories тощо. Також звернув увагу на твердість ґрунту – здатність чинити опір проникненню сторонніх тіл, навівши реальні приклади. Насамкінець дав робочі поради, як же позбутися страху та почати вивчати свій ґрунт .

Другий день був не менш корисним. Агроном Віталій Кізян поінформував майбутніх аграріїв щодо сучасних систем удобрення плодово-ягідних культур.

Передусім лектор пояснив, чому традиційні методи живлення вже не працюють. Тут ішлося про необхідність нових технологій для інтенсивного садівництва; врахування кліматичних змін і мікро- та мезоелементів, а не лише NPK. Також Віталій Іванович розповів про діагностику живлення (аналіз ґрунту, візуальну й листову діагностику, оперативний контроль) як фундамент його ефективності.

Більш детально лектор зупинився на фертигації, яка вважається золотим стандартом живлення. Серед переваг: подача розчинених добрив у прикореневу зону разом із водою; точне дозування та рівномірність; контроль концентрації; максимальна доступність поживних речовин; контроль pH розчину; внесення саме тоді, коли треба; значна економія води й розчину.

Говорячи про листове живлення, пан Віталій зосередився на основній ролі, ефективності для внесення мікроелементів, високій швидкості поглинання, незамінності в стресових умовах, покращенні якості пилку та збільшенні відсотку запилення квітів, підвищенні врожаю. Також навів приклади рідких листових добрив й антистресантів.

Насамкінець студенти почули про критичні фази розвитку рослин і фокус живлення: коли які мікроелементи доцільно вносити й чому саме їх.

Підводячи підсумки, Віталій Кізян підкреслив, що сучасне живлення – це перехід від інтуїції до цифр; використання водорозчинних формул; безперервний цикл, під час якого інвестиції в точне живлення примножуються за рахунок підвищення товарності плодів і зменшення їх втрат.

Під час участі в цих лекціях наші студенти отримали багато практичної інформації, реальні кейси й можливість поставити запитання фахівцям компанії MAKOSH, – говорить завідувач відділення агроінженерії ГАФК СНАУ Вячеслав Чалий. – Знання від професіоналів стають підвалинами для майбутнього самостійного практичного досвіду майбутніх агрономів. Дякуємо нашим партнерам і сподіваємося на подальшу співпрацю.