Історія бібліотеки

Книгозбірня ВСП «Глухівський агротехнічний фаховий коледж Сумського НАУ» заснована в 1899 році як бібліотека Глухівського ремісничого училища імені Таємного радника Ніколи Терещенка й проходила свій шлях змін разом із навчальним закладом.

• 1919 р. – бібліотека професійно-технічної школи;

• 1929 р. – бібліотека Глухівського технікуму механізації сільського господарства;

• 1966 р. – бібліотека Глухівського технікуму гідромеліорації та електрифікації сільського господарства;

• 1991 р. – бібліотека політехнікуму імені С.А. Ковпака;

• 1994 р. – бібліотека Глухівського агротехнічного коледжу імені С.А. Ковпака;

• 2004 р. – бібліотека Глухівського коледжу Сумського НАУ;

• 2012 р. – бібліотека Глухівського агротехнічного інституту імені С. А. Ковпака Сумського НАУ;

• 2021 р. – бібліотека Глухівського агротехнічного фахового коледжу Сумського НАУ.

У часи заснування бібліотека розташовувалась у невеликому приміщенні, книжковий фонд складав усього кілька десятків примірників. Щороку він поповнювався новими виданнями: літературою зі слюсарно-механічної та столярно-модельної справи, для механіків і машиністів, техніків-механіків із холодної обробки металів.

У 1968 книжковий фонд становив уже 42 тисячі примірників: навчальна, науково-технічна, політична та художня література. Було розпочато передплату газет і журналів.

Зі збільшенням фондів виникла потреба в новому приміщенні. Згодом з’явилася можливість перемістити бібліотеку в новозбудований громадський корпус. Літературу розташували в просторому книгосховищі. Для зручності читачів створили читальну залу.

У 70-ті роки книгозбірня стала осередком культури навчального закладу. Тут влаштовували виставки, проводили тематичні вечори, читацькі конференції, усні журнали, зустрічі з відомими людьми.

Значний внесок у розвиток бібліотечної справи навчального закладу зробили Михайло Петрович Манойленко (бібліотечний стаж роботи понад 30 років, 13 з них – завідувач бібліотеки), Ніна Григорівна Лузан (бібліотекар, згодом завідувач бібліотеки), Лариса Степанівна Лугова, Людмила Дмитрівна Рядова, Олександра Архипівна Кашуба (бібліотекарі), Віра Петрівна Сліпушко (завідувач бібліотеки з 1991 р.). Це люди, які обрали професію бібліотекаря не тільки за бажанням, але й за покликанням, допомагаючи читачам розібратись у складних книжкових лабіринтах.

У 80-90-ті роки велику увагу приділяли комплектуванню фонду, поповненню новою навчальною, науковою, художньою літературою та рідкісними виданнями.

Працівники бібліотеки значну увагу приділяли роботі з довідково-пошуковим апаратом. Були проведені зустрічі з ветеранами Другої світової війни та праці, екологами; організовані екскурсії; проведені диспути; створені нові виставки: «Наше майбутнє виростає з минулого», «Історія коледжу на сторінках газет», «Викладачі коледжу-автори навчальних посібників» тощо.

Бібліотека коледжу сьогодні – це динамічний сучасний центр із навчання, інформування, корисного дозвілля для 2046 користувачів.

Фонд налічує понад 55 тисяч примірників і складається з книг (підручників, посібників, довідників), періодичних видань, електронних копій друкованих видань.

До послуг користувачів – абонемент, традиційна й електронна читальні зали, відділ комплектування, інформаційний центр.

Читальні зали підключено до мережі Інтернет. Електронна читальна зала обладнана сучасною комп’ютерною технікою, телевізором, веб-камерою. Для користувачів створено 10 робочих місць для роботи з матеріалами на електронних носіях.

Бібліотека забезпечена програмами ІРБІС, Soft BIBLIOGRAPH, функціонує електронний каталог. За допомогою веб-сайту та сторінок у соціальних мережах книгозбірня представляє свою діяльність широкому колу користувачів, надає комплекс інформаційних послуг.