Відокремлений структурний підрозділ «Глухівський агротехнічний фаховий коледж СНАУ» запрошує учнів 9-х та 11-х класів, а також випускників професійної (професійно-технічної) освіти на навчання. Телефони для довідок: 068-481-75-51. Viber: 095-707-46-68.

Відділення будівництва

Історія третього за ліком відділення розпочиналася в досить далекому для нинішнього покоління 1971 році – в період масового будівництва об’єктів житлового, господарського, громадського та культурного призначення. Розгортання масового будівництва вимагало розширення та вдосконалення підготовки фахівців відповідного напрямку.

Глухівський технікум оперативно відреагував на всі зміни в економічному житті країни та відкрив у 1971 році нове будівельне відділення.

На момент відкриття відділення промислового та цивільного будівництва, як воно тоді називалося, матеріально-технічна база бажала бути кращою, заняття проводилися у дві та, навіть, три зміни. Для навчання використовували єдиний корпус – №1, побудований ще до відкриття в 1899 році Н.А. Терещенком ремісничого училища, та частину приміщень єдиного на той час гуртожитку.

Усе це вимагало негайного розвитку матеріально-технічної бази закладу та відділення. Тому, в першій половині 70-х років територія технікуму нагадувала будівельний майданчик: зводилися приміщення навчально-лабораторного та громадського корпусів, гуртожитків, гаражів, майстерень, цехів тощо. Символічно, що поява новобудов співпала з відкриттям будівельного відділення. На всіх об’єктах, які зводилися в технікумі, працювали викладачі та студенти-будівельники, проходили практичну підготовку, готувалися до майбутньої трудової діяльності.

Першими викладачами, які багато зробили для становлення та розвитку відділення в 70-х – початку 80-х років, були П.Г. Рябченко, О.Я. Конашевич, С.Д. Карцев, О.І. Шилова, Н.Т. Стьопкіна, І.О. Михайленко, Н.О. Рябая, І.І. Бондаренко, Т.С. Лата, В.Ю. Ткаченко та багато інших.

Перший випуск фахівців-будівельників 1975 року став справжнім святом для закладу.

Традиції, розпочаті в 70-х роках, продовжуються і сьогодні, на початку XXI століття. Ця давня, мирна, така потрібна людям спеціальність переживає період своєрідного Ренесансу, до неї немовби прийшло друге дихання. Ринок праці в Україні постійно змінюється, але кваліфіковані будівельники завжди потрібні, що у свою чергу позитивно впливає на ринок освітніх послуг.

Викладачі систематично підвищують свій науковий і методичний рівень. На відділенні працюють викладачі вищої категорії – завідувач відділення Т.М. Бєлікова. М.М. Кліндух, В.А. Бірюк, голова ЦК - І.Ф. Степченко, Д.О. Овсянко, С.С. Петрушов. Спеціаліст першої категорії – С.Г. Васіна, та спеціалісти – О.І.Небож, С.М. Лата, І.Є. Хланта.

На відділенні створено всі необхідні умови для якісної підготовки майбутніх фахівців будівельної галузі, що сприяє формуванню умінь швидко, продумано, ефективно застосовувати у професійній діяльності типові алгоритми розрахунків та правила конструювання конструктивних елементів об’єктів будівництва та інженерних систем, у тому числі з використанням спеціалізованого програмного забезпечення.

Викладачі відділення пристосовують і впроваджують в роботу новітні програмні й освітні технології. Використовують засоби електронно синхронної та асинхронної комунікації, різні онлайн-платформами та веб-сервери для створення інтерактивних тестів, вікторин, навчальних ігор тощо.

Невід'ємною складовою підготовки фахівця є виробничо-технологічна практика в умовах сучасного будівельного виробництва, яка дає розуміння технологічних процесів під час зведення, опорядження, експлуатації, ремонту і реконструкції об’єктів будівництва та інженерних мереж з дотриманням вимог охорони праці та охорони навколишнього середовища.

Важливим напрямком у роботі відділення є залучення здобувачів освіти до активної дослідницької роботи. Під керівництвом досвідчених викладачів вони беруть участь у роботі студентських конференцій, Всеукраїнських виставок, конкурсів, тренінгів.

Ще одним дуже важливим аспектом є те, що під час навчання за зазначеними спеціальностями студенти мають можливість отримати споріднені робітничі професії. Серед них – муляр, електрозварник ручного зварювання, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, водій автотранспортних засобів категорій "В" і "С", тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва. Такі кроки тісного поєднання теоретичної підготовки з практичною не лише піднімають престиж і значимість майбутнього спеціаліста, збільшують його "вартість" на ринку праці, а й передбачають стовідсоткове працевлаштування випускника, відкривають йому шлях до започаткування власної справи.

Випускники відділення працюють у проектних організаціях, компаніях і підприємствах, які ведуть будівництво будівель і споруд або ж ремонт і реконструкцію приміщень, на посадах:

  • інженер;
  • виконавець робіт;
  • майстер;
  • нормувальник;
  • технік маркетингової служби;
  • інженер кошторисної справи;
  • інженер з охорони праці;
  • інженер по нагляду за станом будівель;
  • оператор комп’ютерного набору;
  • спеціаліст по розробці проектів на будівництві та інші.

У сучасному вимогливому та швидкозмінному соціально-економічному середовищі рівень знань й ефективність навчання висококваліфікованих конкурентоспроможних спеціалістів великою мірою залежить від результативності впровадження нових технологій навчання, в яких першочергову роль відіграють інформаційні технології. Бізнес вимагає продуманих, ефективних рішень, тому студенти повинні бути озброєні не тільки глибокими знаннями, а й бути впевненими в собі, вміти відстоювати свою точку зору. Саме такого фахівця-випускника відділення будівництва ВСП «Глухівський агротехнічний фаховий коледж Сумського НАУ» ми будемо зустрічати в організаціях і підприємствах України.

Вони наша слава та гордість!