БІБЛІОТЕКА

ВСП «Глухівський агротехнічний фаховий коледж СНАУ»

Ресурси вільного доступу

Онлайн-версія «ЕНЦИКЛОПЕДІЯ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ» Енциклопедія Сучасної України (ЕСУ) – перша багатотомна енциклопедія, що правдиво, неупереджено й всебічно подає цілісний багатогранний образ України ХХ–ХХІ століть у особах, інституціях, поняттях. Видання охоплює всі сфери буття України – від географічного положення, природи, історії, політичного устрою, економіки й промисловості, науки, культури, мистецтва, літератури до спорту й молодіжної субкультури.

Наукова періодика України – видавнича система, яка містить більше 30 журналів України з історії, економіки, культурології, медицини, мистецтвознавства, педагогіки, політології, технічних наук, фізики та математики, філології, філософії.

Цифрова бібліотека (WDL) надає безкоштовний доступ в мережі Інтернет в багатомовному форматі до великої кількості матеріалів, що представляють культури різних країн світу.

Google Books – світова електронна бібліотека книг.

RePEc (Research Papers in Economics – Дослідницькі Труди з Економіки) – це міжнародна некомерційна база даних, яка містить наукові статті різних видань в галузі економіки та суміжних наук, створена спільними зусиллями волонтерів 75 країн світу (включаючи Україну) з метою популяризації та поширення наукових знань. Мета проекту – децентралізація бібліографічних баз даних, наукових статей, книг, частин з книг та компонентів програмного забезпечення, які підтримуються волонтерами. Усі зібрані дані використовуються у різноманітних сервісах, детально описаних на сайті RePEc.

Довідник журналів з відкритим доступом – послуга, яка забезпечує доступ до повнотекстових рецензованих наукових журналів з відкритим доступом та статей з них. Довідник прагне бути всеосяжним і охоплювати всі наукові і академічні журнали відкритого доступу, які відповідають відповідній системі контролю якості. Для журналів не існує обмежень в мовах або предметнихобластях. Метою довідника є підвищення наочності і простоти використання відкритого доступунаукових та академічних журналах сприяючи більш широкому їх використанню. Довідник містить 9804 журналів з 124 країн світу та 1 573 847 статей.

Українські онлайн-бібліотеки — бібліотеки, що знаходяться в Інтернеті і містять твори українською мовою, перелік з гіперпосиланнями надається окремим розділом на сторінці Вікіпедії.

Відкрита книга – це безкоштовна онлайн-бібліотека класичної української та світової літератури.

ПОЕТИКА — це найпопулярніша в Інтернеті поетична бібліотека українською мовою.

Електронна бібліотека української літератури Торонтського уніврситету уможливлює вільний і безкоштовний доступ до електронних текстів української літератури всім зацікавленим читачам, особливо студентам поза межами України, де доступ до текстів української літератури обмежений.

Internet Archive – некомерційна бібліотека мільйонів безкоштовних книг, фільмів, програм, музики, веб – сайтів та багато іншого.

Open Library налічує понад мільйон творів різними мовами.

ERIC – інформаційний центр навчальних ресурсів. Фінансується Інститутом педагогічних наук Міністерства освіти США; надає доступ до 1,5 млн. цитат, статей, журналів та інших матеріалів, пов’язаних із викладанням та навчанням.

Література українською зібрана на сайті у форматах: jar, jad, txt, fb2, epub, doc, зручних для читання на мобільних пристроях(мобільних телефонах, смартфонах, кпк, планшетах, MP3-плеєрах, букрідерах). Для того щоб почати читати достатньо скачати книги абсолютно безкоштовно. Також можна переглядати тексти онлайн.