Маємо вистояти
У Глухівському агротехнічному фаховому коледжі СНАУ пройшло планове засідання педагогічної ради.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять студентів і випускників, що загинули, боронячи Україну від російського загарбника.
На початку заходу відбулося нагородження педагогічних працівників і здобувачів освіти. Подяку отримала викладачка Ірина Прохода за підготовку переможців ІІІ Всеукраїнського конкурсу дитячо-юнацької творчості, присвяченого пам’яті Тараса Шевченка «Думи мої, думи мої», невпинну підтримку та постійний розвиток дітей і юнацтва України. Дипломи переможця вручили студентам за перші місця в своїх номінаціях: Володимиру Чонгіну – «Читання вірша», Іллі Марченку – «Художній твір».
Також директор коледжу Анатолій Литвиненко вручив дипломи студентам: Павлу Мінченку, Віктору Сабуренку, Роману Охріменку, які представляли навчальний заклад у Національному етапі Всеукраїнського спеціалізованого конкурсу професійної майстерності SERVICE MASTER JUNIOR 2025 UA. Їх технічний тренер Сергій Горох отримав відзнаку за успішну організацію та проведення відбіркового етапу й підготовку. До того ж Павло та Віктор разом із Дмитром Кравченком отримали сертифікати за зайняте 3 місце у кейсі від компанії BTU всеукраїнського кар’єрного проєкту «Ігри заводів», організованого платформою UGEN. Решті членів команди: Віталію Лахну та Дмитру Свистуну вручать відзнаки пізніше.
Далі відповідальний секретар приймальної комісії Ольга Тютюнникова говорила про особливості роботи педагогічного колективу із забезпечення повноцінного прийому в 2025 році: контингент вступників по регіонах, вплив підготовчих курсів на набір, нюанси цьогорічної вступної кампанії, реєстрацію на НМТ, нормативну документацію тощо. В обговоренні питання взяв участь завідувач відділення агроінженерії Вячеслав Чалий. Він доповів щодо проведення профорієнтації в Глухівській громаді.
Шановні колеги, звертаю вашу увагу на те, що цей напрям роботи безперервний і від того, як ми організуємося, залежить не лише майбутнє нашого коледжу, а й аграрної освіти регіону, — звернувся до присутніх Анатолій Литвиненко. — Так, сьогодні нам особливо важко, виклики серйозні, але ми маємо робочі алгоритми, тож об’єднуймо зусилля та працюймо на результат. Маємо вистояти в ці буремні часи.
Щодо сучасних підходів до організації проведення дипломного проєктування йшлось у виступах завідувачів відділень: будівництва – Тетяни Бєлікової, економіки та інформаційних технологій – Вікторії Косенко, електроенергетики – Василя Литвиненка, агроінженерії – Вячеслава Чалого. У їх доповідях йшлося про перевірку дипломних проєктів (робіт) на плагіат і, як приклад, її минулорічні результати, роботу рецензентів, проблеми та перспективи захисту дипломних робіт і виконання практичної частини, методичні рекомендації щодо виконання кваліфікаційної роботи для здобувачів освіти й інші не менш важливі теми.
Методист навчального закладу Олександр Гладушка розповів про стан викладання природничих дисциплін в ГАФК СНАУ: кількість годин за навчальним планом, відомості про викладачів природничих дисциплін, дистанційне навчання та Google Класи, матеріально-технічне забезпечення, якість підготовки здобувачів освіти, робота з педагогічними кадрами, публікації викладачів, участь у проведенні акредитації освітньо-професійних програм тощо.
Заступник директора з навчальної роботи Михайло Кліндух запропонував ухвалити навчальні плани освітньо-професійних програм прийому 2025 року.
Протягом засідання педагогічної ради ухвалили відповідні рішення.