Цифровізація аграрної освіти: українські коледжі переймають досвід Німеччини
Координаторка проєкту DAAD «Digit 3: Збір даних і цифровізація з акцентом на університетські коледжі в 2024 році» ГАФК СНАУ Світлана Самофалова пройшла унікальне навчання в Німеччині.
Семінар відбувся з 7 по 15 грудня 2024 року в Університеті прикладних наук Вайєнштефан-Трісдорф (HSWT). Наші освітяни представляли 14 коледжів від провідних аграрних закладів вищої освіти України: НУБіП України, Сумського НАУ, Миколаївського НАУ, Вінницького НАУ та Національного університету водного господарства та природокористування.
Попри складну ситуацію в Україні, ми маємо рухатися вперед та впроваджувати інновації в аграрний сектор, — наголосив під час відкриття семінару професор Ральф Шлаудерер.
У свою чергу викладач Міжнародної школи HSW Вадим Петренко ознайомив нашу освітню групу з робочою книгою UFMD.
Програма навчання була насичена зустрічами з провідними німецькими фахівцями. Представниця Опікунської ради з техніки та будівництва в сільському господарстві Катаріна Крон розкрила особливості використання даних у німецькому агросекторі. Десятирічним досвідом роботи з біогазовими установками поділився професор Міхаель Трьостер.
Особливу увагу учасників привернула презентація професора Ірини Сметанської, яка вже 20 років працює в Німеччині. Вона представила роботу Лабораторії харчової промисловості HSWT, яку учасники змогли відвідати особисто.
Професор Вольфрам Шпреєр детально розповів про німецькі системи зрошення та висловив готовність допомогти з впровадженням подібних технологій в українських фермерських господарствах. Про сучасні методи селекції рослин розповіла професор Франциска Веспел.
Учасники семінару також відвідали освітній центр у Трісдорфі, де навчаються студенти з різних країн. Керівник LLA Марк Хайнц провів екскурсію селищем, показавши, зокрема, нові студентські гуртожитки.
У кампусі Меркендорф делегація ознайомилася з роботою кафедри інформаційних технологій та цифровізації в аграрній сфері під керівництвом Олени Собко.
Особливе враження на учасників справило відвідування Мюсігоф — унікального соціального підприємства, де працюють люди з особливими потребами. Це сучасне фермерське господарство має власне тваринництво, теплиці, магазин і кафе-їдальню, що користуються популярністю серед місцевих жителів.
Я щиро вдячна професору Ральфу Шлаудереру за можливість долучитися до проєкту DAAD. Цей досвід безцінний не лише для розвитку українського аграрного сектору, — зазначила Світлана Самофалова. – Такі міжнародні проєкти відкривають нові можливості для модернізації української аграрної освіти та впровадження передових європейських практик у підготовку майбутніх фахівців сільського господарства.