Якісна практична підготовка - запорука високого професіоналізму фахівця

Директор ГАФК СНАУ Анатолій Литвиненко взяв участь у круглому столі онлайн «Актуальні питання підготовки фахівців для аграрного сектору економіки України».

Захід організував Науково-методичний центр ВФПО для обміну досвідом щодо підвищення ефективності роботи закладів фахової передвищої освіти в умовах сучасних викликів.

У вступному слові директор Науково-методичного центру ВФПО Тетяна Іщенко зосередила увагу на актуальності питань, винесених на обговорення.

Про особливість організації практичної підготовки в аграрних закладах освіти й інноваційні підходи вів мову заступник директора НМЦ ВФПО Микола Хоменко. Серед іншого він закликав особливу увагу приділяти саме технологічній практиці та наголосив, що практична складова в навчальному процесі має займати не менше 60%, інакше про належну професійність фахівців у підсумку буде важко говорити. Також пан Микола окреслив коло проблем, які виникають під час проходження практики з боку як роботодавців, так і студентів та надав пропозиції щодо поліпшення ситуації.

Директор ВСП «Глухівський агротехнічний фаховий коледж СНАУ» Анатолій Литвиненко поділився з колегами досвідом проведення технологічної практики з врахуванням рекомендацій німецько-українського проєкту «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України» FABU.

Передусім Анатолій Васильович подякував захисникам і захисницям за можливість працювати й готувати фахівців для рідної України та висловив надію на нашу швидку перемогу й мир.

Очільник ГАФК СНАУ наголосив на тому, що практична підготовка є основною в навчальному процесі.

Цього року нашому коледжу виповнилося 125 років із часу заснування. У нас є традиції, але зараз ми працюємо над інноваціями зі врахуванням змін, які відбуваються в суспільстві, країні, світі, – зазначив Анатолій Литвиненко й зосередив увагу слухачів на ролі ради роботодавців у системі практичної підготовки коледжу.

Зокрема мова йшла про склад ради роботодавців і її діяльність щодо створення належних умов для практичної підготовки здобувачів освіти (умови проходження та відбір баз практик; узгодження технології проведення практик; здійснення контрольних заходів). Також Анатолій Васильович надав перелік підприємств, які є базою практик, і наставників, які опікуються студентами. Окремо зупинився на функціях кожної ланки проведення технологічної практики (координатора від коледжу, консультанта від коледжу, наставника від виробництва). Говорячи про досвід практик за кордоном, директор Глухівського агротехнічного фахового коледжу СНАУ наголосив, що передусім це унікальна можливість розвитку для молоді, яка, вивчивши європейські технології організації роботи фермерських господарств, потім здатна впроваджувати їх в Україні.

Завершуючи виступ, Анатолій Литвиненко подякував команді Науково-методичного центру ВФПО за можливість бачити перспективи змін і розвитку навіть у такі складні часи.

У свою чергу заступник директора ВСП «Немішаївський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» Олександр Савченко розповів про організацію підготовки фахівців для аграрного сектору економіки в цьому навчальному закладі.

На питаннях ефективного використання землі для організації практичної підготовки студентів і дослідницької роботи зупинився директор Іллінецького аграрного фахового коледжу Василь Пиндус.

Насамкінець координатор з питань практичної підготовки Науково-методичного центру ВФПО Леся Щербакова доповіла про організацію та результати проведення технологічної практики на фермерських господарствах Німеччини.

Своїм досвідом роботи та проживання в родині німецьких фермерів поділилися випускниця ВСП «Технолого-економічний фаховий коледж Білоцерківського національного аграрного університету» Наталія Захарченко та студент ВСП «Глухівський агротехнічний фаховий коледж СНАУ» Андрій Скопенко.

Завершили зустріч підведенням підсумків.