Відокремлений структурний підрозділ «Глухівський агротехнічний фаховий коледж СНАУ» запрошує учнів 9-х та 11-х класів, а також випускників професійної (професійно-технічної) освіти на навчання. Телефони для довідок: 068-481-75-51. Viber: 095-707-46-68.

За результатами конкурсу на кращий вебсайт серед закладів фахової передвищої освіти «EDUCATION WEBSITE 2024» наш сайт став переможцем у номінації «Кращий інтуїтивний дизайн».

Ми сильні! Єднаймося та допомагаймо один одному!

За ініціативи директора Глухівського агротехнічного фахового коледжу СНАУ Анатолія Литвиненка практичний психолог вишу Ірина Марченко провела «Психологічний діалог» (онлайн).

За словами заступника директора з виховної роботи Дениса Овсянка, захід психологічної допомоги проходив для співробітників, студентів і їх батьків, враховуючи ситуацію, що склалася в нашій країні.

Ірина Владиславівна поділилася інформацією щодо того, як поводити себе, як справитися зі стресовими ситуаціями та залишатися в спокої.

Як би ми не були готові до того, що зараз відбувається в країні, адже війна в Україні триває вже далеко не один рік, неможливо нормально сприймати те, що в 2022 році ми чуємо слово «війна» взагалі, – зазначила психолог. – Запевняю вас, усі реакції, емоції, які виникли сьогодні в процесі вкрай тяжкої ситуації, – абсолютно природні. Залежно від типу нашої нервової системи, коли почули страшні слова, постріли, звуки сирен, у всіх звичайно виникли абсолютно різні відчуття: хтось запанікував, почав трястися, заметушився; у когось почастішало серцебиття; хтось почав плакати. Запам’ятайте! Будь-яка психічно здорова людина повинна тривожитися, переживати, лякатися – це нормальна фізіологічна реакція. І ви не повинні відчувати провину, страх чи сором за це.

Пані Ірина наголосила, що сьогодні важливо зберігати спокій і не панікувати, акумулювати свої сили для підтримки близьких, рідних і нашої країни.

Під час розмови фахівець говорила про те, що кожна людина має природні ресурси для того, щоб долати труднощі. Так, необхідно використовувати позитивні стратегії й уникати негативних, адже це допоможе відчувати себе сильнішими та повернути почуття контролю над ситуацією.

Змінюючи звичний спосіб життя, ми подаємо мозку сигнал, що відбувається щось не те, а, отже, є привід для хвилювання, – наголосила Ірина Марченко.

Тож, кілька порад від психолога:

- не сидіть на місці, не роздумуйте, а щось активно робіть, турбуйтесь про когось;

- плануйте своє майбутнє, розвивайте якусь ідею;

- дотримуйтеся звичного розпорядку дня;

- нормально харчуйтеся;

- якщо підступає паніка, випийте склянку солодкої води, бо, як ми знаємо, цукор провокує вироблення серотоніну (гормону радості);

- відмовтеся від кави, міцного чаю, алкоголь взагалі табу – ці стимулятори при збудженні нервової системи можуть привести до істерики;

- змусьте себе відпочивати та спати;

- будьте тут і зараз: розв’язуйте проблеми, які виникають мірою надходження.

До того ж Ірина Владиславівна запропонували методики, методи релаксації та дихальні вправи, що допоможуть знизити рівень тривожності. Одним із таких способів є переключення уваги, наприклад, порахувати від ста до нуля із кроком у сім одиниць (100, 93, 86 тощо). Також заспокоїтися можна натиском легкими рухами на особливі точки свого тіла: між брів, між великим і вказівним пальцем, на потилиці. Ще однією вправою є повільний рух очима в різні боки. Крім цього, показала кілька методик правильного дихання: щоб у цьому процесі брала участь не тільки наша грудна клітка, а й нижні відділи живота.

Ірина Марченко зазначила, що паніка зараз – наш основний ворог і, щоб менше її сіяти, нам потрібно вміти позбавляти себе цієї емоційної напруги та фільтрувати інформацію зі ЗМІ. Мета неофіційних джерел – дезінформація населення й, відповідно, емоційне виснаження. Довіряйте тільки перевіреній і підтвердженій інформації з офіційних джерел. Не поширюйте фейки, бо так ми можемо зашкодити собі, близьким і нашій країні.

Ми сильні! Єднаймося та допомагаймо один одному! Головне – пам’ятаймо, що все буде добре, а інакше бути не може, –зазначила психолог.

Наостанок Денис Овсянко нагадав, що наступний тиждень у коледжі згідно з наказом директора – канікули, тому маємо вірити, що все буде добре, і ми вийдемо на навчання.

Телеграм-канал психологічної підтримки ГАФК СНАУ