Комп’ютерна інженерія
Із давніх часів люди намагалися полегшити свою працю, створюючи для цього різноманітні машини та механізми. Однак до недавнього часу полегшення стосувалося лише фізичної праці людини. Діяльність, пов’язана з розумовою працею, обходилася без серйозної участі машин.
Минуле століття вважається століттям видатних досягнень, їх масового впровадження у виробництво та повсякденне життя людей. Одним із таких досягнень є створення швидкодіючих ЕОМ, здатних виконати за секунду мільйони арифметичних операцій, у той час як досвідчений обчислювач витрачає на виконання однієї дії значно більше часу.
У наш час бурхливого розвитку інформаційних технологій, тотальної комп’ютеризації всіх напрямків життя і діяльності, створення віртуального середовища, яке немов магніт притягує величезну кількість населення нашої планети, виникає потреба у фахівцях, які на професійному рівні зможуть надавати кваліфіковану допомогу користувачам інформаційного продукту.
Виходячи з цього, після ґрунтовного моніторингу ринків праці та освітніх послуг у 2009 році в нашому навчальному закладі розпочали підготовку молодших спеціалістів спеціальності «Обслуговування комп’ютерних систем і мереж», яка має всі підстави стати однією із найактуальніших у XXI столітті.
Для того, щоб стати фахівцями з комп’ютерних та інформаційних технологій студенти ґрунтовно вивчають цикл професійних дисциплін – «Комп’ютерна схемотехніка», «Комп’ютерні системи та мережі», «Системне програмування», «Архітектура комп’ютерів» та ряд інших. Практичну підготовку проходять на базі ПАТ «Укртелеком», ТРК Глухів, ТРК Акцент КП м. Шостки, Новгород-Сіверської регіональної державної ТРК «Сіверська», ПАТ «Глухівський завод «Електропанель», ТОВ «Велетень» та інших підприємств.
У нашому навчальному закладі завжди дотримувалися принципу - сучасні знання за допомогою сучасних педагогічних технологій та з використанням сучасної матеріально-технічної бази. Особливо актуальним є питання використання найсучаснішої бази для підготовки фахівців-комп’ютерників.
До їх послуг уся матеріально-технічна база вишу: 9 комп’ютерних класів, 8 мультимедійних лабораторій, кабінети курсового і дипломного проектування, клас ПДР, електронна читальна зала, сучасні кабінети і лабораторії обладнані комп’ютерною технікою та підключені до мережі Інтернет, що дає можливість використовувати спеціалізовані програми: AutoCAD-2010, Multisim N+, SunRav Test, AIDA32, USER GATE, C++, Visio Studio 2010, графічні редактори sPlan, Microsoft Office Visio, AutoCAD, Netcracker, довідникові ресурси (он-лайн каталоги та презентації продукції провідних комп’ютерних фірм), переглядати навчальні відеофільми.
Технік-програміст володіє методами:
- роботи на ЕОМ зі стандартним програмним забезпеченням;
- обслуговування програмного забезпечення комп’ютерних систем;
- створення та обслуговування комп’ютерних мереж;
- роботи з ресурсами глобальних мереж;
- обслуговування та ремонт засобів обчислювальної техніки та периферійних пристроїв;
- вибору електронних засобів збору та обробки інформації.
Він може керувати роботами:
- з організації технічного обслуговування та ремонту комп’ютерної техніки;
- тиражуванням записів програмного забезпечення комп’ютерів спеціалізованими підприємствами та індивідуальними замовленнями населення;
- обчислювальних машин та іншого устаткування для оброблення інформації;
- монтажу та ремонту ЕОМ та іншого устаткування для оброблення інформації;
- надання консультації з питань інформатизації, консультаційних послуг щодо типу та конфігурації комп’ютерних технічних засобів, а також пов’язаного з ним;
- тиражування на різні носії інформації з оригіналу комп’ютерних програм.
Майбутні посади, що може обіймати випускник:
- системний адміністратор;
- технік по ремонту та обслуговуванню комп'ютерних мереж;
- технік – програміст;
- консультант з питань програмного забезпечення і пов'язаного з ним технічного забезпечення;
- технік обчислювального (інформаційно-обчислювального) центру;
- фахівець у галузі інформаційних технологій.